Shawn has logged 112 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Edit this entry  
20
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★
Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
War Dogs

War Dogs

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Edit this entry  
28
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Brother Nature

Brother Nature

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
½
Edit this entry  
27
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★
Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry