Sort by

Christopher has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Autism in Love

Autism in Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
City of Gold

City of Gold

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Dance in Ohio

How to Dance in Ohio

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dina

Dina

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Body

The Body

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Southern Rites

Southern Rites

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paycheck to Paycheck: The Life & Times of Katrina Gilbert

Paycheck to Paycheck: The Life & Times of Katrina Gilbert

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry