RSS feed for Christopher

Christopher has logged 94 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Risky Drinking

Risky Drinking

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jawline

Jawline

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moongirl

Moongirl

2005
×
Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Case Against Adnan Syed

The Case Against Adnan Syed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry