RSS feed for Christopher

Christopher has logged 341 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
How to Dance in Ohio

How to Dance in Ohio

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry