RSS feed for Christopher
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moongirl

Moongirl

2005
×
Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Case Against Adnan Syed

The Case Against Adnan Syed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nintendo Quest

Nintendo Quest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Ghosts: Beyond the Arcade

Chasing Ghosts: Beyond the Arcade

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Ecstasy of Order: The Tetris Masters

Ecstasy of Order: The Tetris Masters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Treehouse

Treehouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sentence

The Sentence

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Down

Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rings

Rings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tales of the Grim Sleeper

Tales of the Grim Sleeper

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry