RSS feed for Christopher

Christopher has logged 87 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Autism in Love

Autism in Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Staircase

The Staircase

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell House

Hell House

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Strange Trip

Long Strange Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry