• Along for the Ride

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Twin

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

  • In Loving Memory (of Who We Used to Be)

  • Eternals

  • Hazel

  • Robin Robin

  • Launch

  • Inheritance

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Alpinist

  • A Few Things I'm Beginning to Understand

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★

  • Night Ride

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Man of My Dreams

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Atrophy

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

  • The Windshield Wiper

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • On My Mind

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Where No One Will Find Her

  • Burros

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca