• Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Peter Sellers: A State of Comic Ecstasy

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • The Little Mermaid

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Book Club

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • One of Us

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Okja

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★★

  • Five Came Back

  • Power Rangers

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★