Sort by
  • Avatar 4

  • Halloween Ends

    ★★½

  • TÁR

  • Fall

    ★★½

  • Five Days at Memorial

    ★★★★

  • Nope

  • The Bob's Burgers Movie

  • Everything Everywhere All at Once

  • Scream

  • The Humans

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

  • Run

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • The Assistant

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Years and Years

  • The Kill Team

    ★★★

  • Us

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Share

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • 22 July

    ★★

  • Suspiria

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Love, Gilda

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½