• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Cryptoland

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Way I See It

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Scoob!

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • Wishing Apple

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Drone

  • Vice

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Thermostat 6

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Devil We Know

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • The Mouse Utopia Experiments | Down the Rabbit Hole

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★