• Dune: Part Two

  • Fortnite: a 9/11 story

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • ARCANE

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ½

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Plumber

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Honest Thief

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ★★