• Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Midnight

  • The Call

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • 365 Days

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Memorable

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • عقلي

  • Bird Box

    ★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • Sharp Objects

  • Capernaum

    ★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Alias Grace

  • Disobedience

    ½

  • mother!

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • 12 Feet Deep

    ★★½

  • Listen to Me

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★★★½

  • November

    ★★★½

  • Newness

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Allied

  • The Bliss of Being No One

  • Split

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

  • Arrival

    ★★★★★

  • Me Before You

  • Raw

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Life and a Day

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★½

  • And Then There Were None

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★½