RSS feed for sheels

sheels has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Tiger Who Came To Tea

The Tiger Who Came To Tea

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Street

The Street

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Edit this entry  
01
The Last Tree

The Last Tree

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dries

Dries

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love Type D

Love Type D

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★★
Edit this entry