• Spiderhead

    ★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★½

  • Toscana

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • F9

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • The Last Paradiso

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Worth

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½