Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Toscana

Toscana

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bliss

Bliss

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Krull

Krull

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Paradiso

The Last Paradiso

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The King

The King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry