Sort by
  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Funny Pages

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

  • The Northman

    ★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Drinkwater

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Compartment No. 6

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Novice

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • The Beta Test

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★