Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
24
Insomnia

Insomnia

2002
×
Edit this entry  
23
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
Edit this entry  
09
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Edit this entry  
01
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
Edit this entry  
31
Sister Act

Sister Act

1992
×
Edit this entry  
29
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
Edit this entry  
26
Cabaret

Cabaret

1972
×
Edit this entry  
19
Jay and Seth Versus the Apocalypse

Jay and Seth Versus the Apocalypse

2007
×
Edit this entry  
19
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
12
Gerry

Gerry

2002
×
Edit this entry  
08
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Edit this entry  
07
Not Okay

Not Okay

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
21
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
17
The Killing

The Killing

1956
×
Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Proposal

The Proposal

2009
×
Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
30
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
Edit this entry  
23
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Edit this entry