Sort by

sheffers has logged 176 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
Edit this entry  
30
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
30
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
28
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Get a Job

Get a Job

2016
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
16
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1961
×
Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
Edit this entry  
28
My Wife Is Retarded

My Wife Is Retarded

2007
×
Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
24
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
10
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
Edit this entry  
09
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
Edit this entry  
04
Cutlass

Cutlass

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry