Sort by
  • Un petit miracle

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • She Said

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½

  • The Playground

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Our Ties

    ★★★

  • The Damned Don't Cry

    ★½

  • Saint Omer

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Amanda

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Other People's Children

    ★★

  • Love Life

  • Pearl

    ★★★★

  • Monica

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • The Origin of Evil

    ★★½

  • The Happiest Man in the World

    ★★★

  • Queens

    ★★

  • Happy Birthday

    ½

  • The Matchmaker

    ½

  • Innocence

    ★★½

  • Red Shoes

  • Nezouh

  • The Last Queen

    ★★½

  • Angry Annie

    ★★★½

  • Beyond The Wall

    ★★½

  • Wedding Season

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

  • Broker

    ★★★★

  • 1976

  • Leila's Brothers

    ★★★★½

  • Stars at Noon

  • Ashkal

    ★½

  • Mediterranean Fever

    ★★

  • The Innocent

    ★★★

  • Will-o’-the-Wisp

  • Funny Pages

    ★★★

  • Metronom

  • Save Our School

  • Joyland

    ★★★★½

  • Grand Paris

    ★★★

  • Decision to Leave

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Our Brothers

    ★★★

  • Falcon Lake

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★½

  • Sick of Myself

    ★★

  • Forever Young

    ★★

  • November

    ★★

  • Under the Fig Trees

    ★★★½

  • Smoking Causes Coughing

    ★★½

  • Paris Memories

    ★★★

  • Everybody Loves Jeanne

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★½

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • Men

    ½

  • One Fine Morning

    ★★★½

  • EO

    ★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Spin Me Round

    ½