zineb has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
18
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
Edit this entry  
15
Back Home

Back Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
Edit this entry  
12
The Spark

The Spark

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
Edit this entry  
10
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Les Vagues

Les Vagues

2019
×
Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
My King

My King

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ava

Ava

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Return of Tragedy

The Return of Tragedy

2020
×
½
Edit this entry  
18
Camille, Contactless

Camille, Contactless

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
06
Boutchou

Boutchou

2020
×
½
Edit this entry  
04
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Adolescents

Adolescents

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
3 Generations 3 Days

3 Generations 3 Days

2019
×
Edit this entry  
30
Arcángel

Arcángel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Milk

Milk

2019
×
Edit this entry  
30
She-Pack

She-Pack

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Edit this entry