• Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Girl Picture

    ★★★½

  • Alice

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★

  • Master

    ★½

  • Call Jane

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • The Exiles

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★