• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Worth

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Model Citizen

  • The Grudge

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • The Fall

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After Parkland

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • We Are Columbine

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Predator

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★