Sort by

Human has logged 187 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Edit this entry