❀ nicole ❀ has logged 17 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Balibo

Balibo

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Package

The Package

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wil Anderson: Wilosophy

Wil Anderson: Wilosophy

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry