Sort by

nicole has logged 12 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry