• Prey

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Allegoria

    ★★★½

  • X

    ★★

  • They Live in The Grey

    ★★★★

  • The Privilege

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The Seance

    ★★½

  • Hideout

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★

  • V/H/S/94

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★★★

  • Hellbender

    ★★★★★

  • The Trip

    ★★★★★

  • The Cursed

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Unholy

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • The Sadness

    ★★★★½

  • The Deep Ones

    ½

  • #Alive

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Deathcember

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • The Wretched

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Satan's Slaves

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • The Mimic

    ★★★★

  • Herbert West: Re-Animator

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Before I Wake

    ★★★★★

  • Seoul Station

    ★★★★

  • 31

    ★★★½

  • Howl

    ★★★★★

  • The Nightmare

    ★★★★

  • The Houses October Built

    ★★★★

  • Honeymoon

    ★★★★½

  • Wer

    ★★½

  • Oculus

    ★★★★★

  • The Green Inferno

  • Eat

    ★★★★

  • Absentia

    ★★★★