Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eat

Eat

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
They Live in The Grey

They Live in The Grey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wer

Wer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vamp

Vamp

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Howl

Howl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Privilege

The Privilege

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Seance

The Seance

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hideout

Hideout

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry