Sort by

Sam has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Herbert West: Re-Animator

Herbert West: Re-Animator

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
31

31

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry