• Antlers

    ★½

  • Venicephrenia

  • Smile

  • Night Breakers

  • Visitor

  • The Attachment Diaries

    ★★★

  • Earwig

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Thumb

  • Creature

  • Luzifer

    ★★

  • Mad God

    ★★★★

  • She Will

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Water Will Regret You

  • You're Dead Hélène

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Dana

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Unseen River

    ★★★★½

  • Surfaces

  • The Family Gold

  • 40 Days to Learn Film

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Old Suffolk Boys

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Golden Age

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Dysphoria

  • A Fugue

  • Oranda

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Living in Anger

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Delphine and Carole

    ★★★★

  • Honeyland

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • Keep Calm

  • Sunset

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Stairframed

  • Genesis

    ★★★★

  • Death in the Soul

  • Hereditary

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Wonder Wheel

    ★★★½

  • Cotton Wool

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★½

  • mother!

    ★★★