Danny has logged 28 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★
Edit this entry  
28
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bed Bugs

Bed Bugs

2017
×
½
Edit this entry  
27
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Edit this entry  
24
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Edit this entry  
22
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Edit this entry  
21
The General

The General

1926
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
Edit this entry  
15
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★
Edit this entry  
02
I'm for the Hippopotamus

I'm for the Hippopotamus

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1990
×
★★
Edit this entry  
01
Banana Joe

Banana Joe

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crime Busters

Crime Busters

1977
×
★★★
Edit this entry