🌈 erin has logged 107 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Paul

Paul

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iris: A Space Opera by Justice

Iris: A Space Opera by Justice

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry