• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Try Harder!

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Life in a Year

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Artemis