• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dog Years

    ★★½

  • Britney vs. Spears

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Editing

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Lovely Boy

    ★★★½

  • 4 AM

  • Don't Get Too Comfortable

  • Freaks Out

    ★★★★½

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★½

  • Hair Tie, Egg, Homework Books

  • My Night

    ★★★★

  • White Building

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★★

  • I nostri fantasmi

    ★★

  • The Great Movement

    ★★

  • Happening

    ★★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Our Happiest Days

    ★★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★½

  • Amira

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Girl Has Flown

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Cùntami

    ★★★★

  • The Cathedral

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • La Biennale di Venezia: Il cinema al tempo del COVID

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Futura

    ★★★★½

  • Three Floors

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • In A Dream

  • Luca

    ★★★★

  • Maschile singolare

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Fire in My Belly

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Shangri-La

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Pino

    ★★★½