• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Siapa Tutup Lampu?

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Sa Balik Baju

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Injustice

    ★★

  • Photocopier

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Frontliner

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Ada Hantu

    ★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Infinite

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • J2: J Retribusi

    ★★

  • Zombie Infection - Belaban Hidup

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★