• Resurrection

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

  • Reminiscence

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½