shieldagent has logged 545 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
11
War

War

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry