RSS feed for Jimmy
  • Extraction

    ★★★½

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Courier

    ★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Pest Coaster

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Domino

    ★½

  • Ma

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • The Silence

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Polaroid

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Doctor Who: Resolution

    ★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★

  • Holly Star

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★