Sort by

Shikhar has logged 36 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mrs. B., a North Korean Woman

Mrs. B., a North Korean Woman

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
This Is Not What I Expected

This Is Not What I Expected

2017
×
★½
Edit this entry  
27
The Gangster's Daughter

The Gangster's Daughter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suntan

Suntan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Angamaly Diaries

Angamaly Diaries

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Someone to Talk To

Someone to Talk To

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Double Life

Double Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suffering of Ninko

Suffering of Ninko

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Dream

A Quiet Dream

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Phullu

Phullu

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sairat

Sairat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Calendar

Calendar

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire

Fire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Badrinath Ki Dulhania

Badrinath Ki Dulhania

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Island City

Island City

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Father, Die

My Father, Die

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trapped

Trapped

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kahaani 2

Kahaani 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry