RSS feed for shimmyshasta

shimmyshasta has logged 16 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry