• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Split Ends

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★½

  • Sirens

    ★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★★

  • Alice

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Summering

    ★½

  • Dual

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • American Underdog

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½