Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Split Ends

Split Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry