Sort by

Jaclyn has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry