Sort by

shitpostpaul has logged 35 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zion

Zion

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Age of Swordfish

The Age of Swordfish

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Running Scared: Through the Looking Glass

Running Scared: Through the Looking Glass

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seriously, Sincerely

Seriously, Sincerely

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
01
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Restoration of John Cassavetes' Shadows

The Restoration of John Cassavetes' Shadows

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry