RSS feed for shitty
  • Black Panther

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★½

  • In Bruges

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • City of God

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • American History X

    ★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★