Sort by

Shivaraj has logged 567 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godha

Godha

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Godha

Godha

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Rangasthalam

Rangasthalam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bheemante Vazhi

Bheemante Vazhi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ajagajantharam

Ajagajantharam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ayyappanum Koshiyum

Ayyappanum Koshiyum

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ayyappanum Koshiyum

Ayyappanum Koshiyum

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
13
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seen It!

Seen It!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
October

October

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vaaranam Aayiram

Vaaranam Aayiram

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
20
Churuli

Churuli

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry