Sort by
  • Ponniyin Selvan: Part I

  • The Menu

    ★★★

  • Kinaara

  • Gargi

  • Hustle

    ★★★½

  • Seththumaan

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Love Hostel

    ★★

  • Dhuin

  • Gangubai Kathiawadi

    ★½

  • Gehraiyaan

  • Bhoothakaalam

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Atrangi Re

    ½

  • Minnal Murali

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★

  • Don't Look Up

  • Maanaadu

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

  • Jai Bhim

  • Eternals

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • Dopesick

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Maid

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

  • Nightbooks

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Shershaah

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

  • 14 Phere

  • Sarpatta Parambarai

  • Pig

  • Toofaan

  • Malik

  • The North Water

  • Fear Street: 1666

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Sherni

  • Time

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Underground Railroad

  • Mare of Easttown

  • Tokyo Revengers

  • Ashes to Idols

  • Karnan

  • Aspirants

  • Mortal Kombat

    ★★

  • ODDTAXI

  • Save Ralph

  • Pagglait

  • Godzilla vs. Kong

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

  • Ahaan

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • What Do We See When We Look at the Sky?

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • New Gods: Nezha Reborn