• Aapki Gungun

    ★★★★★

  • RAGE

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★½

  • X

    ★★★

  • The Kashmir Files

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Louise

  • Encanto

    ★★★

  • Golden Hour

  • Dune

    ★★★½

  • Letters To My Sister

  • Mad God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Churuli

    ★★

  • Antihumanism

  • Zombie Reddy

    ½

  • Dreams I Recall

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • Coolie No. 1

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • 自由

  • MURDA

  • DHONG

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★½

  • Bulbbul

    ½

  • Scoob!

  • Pankh

  • Fat Fiction

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★

  • Days

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Infiltration

  • 365 Days

    ½

  • The End Of Death

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cuties

    ★★

  • Cold Meridian

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Forlorn

  • Helluva Boss

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★