shivani has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Them

Them

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry