• Mortal Engines

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★★

  • Time for Ilhan

    ★★★★★

  • Golden Dawn Girls

    ★★★★

  • Young Solitude

    ★★★½

  • Anote's Ark

    ★★★★

  • Sharing Christmas

    ★★★

  • The Christmas Cottage

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • A Gift to Remember

    ★★★½

  • A Bramble House Christmas

    ★★★½

  • Coming Home for Christmas

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★★

  • Silvana

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • It

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Bad Match

    ★★★½

  • Naked

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 2:22

    ★★★★

  • The Hatton Garden Job

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • Daddy's Home

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Suffragette

    ★★★★½

  • Legend

    ★★★★½

  • Paper Towns

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Let's Be Cops

    ★★★½

  • Transcendence

    ★★½

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Olympus Has Fallen

    ★★½

  • This Is 40

    ★★½

  • Home Alone: The Holiday Heist

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Woman in Black

    ★★★

  • New Year's Eve

    ★★½

  • Fright Night

    ★★★★½

  • 30 Minutes or Less

    ★★★

  • Cowboys & Aliens

    ★★

  • Bad Teacher

    ★★★★

  • Thor

    ★★★★½

  • Your Highness

    ★½

  • Fred Claus

    ★★★

  • Fun with Dick and Jane

    ★★★

  • The Family Stone

    ★★★★

  • Christmas with the Kranks

    ★★★

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★★★

  • Surviving Christmas

    ★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★½

  • Elf

    ★★★½