Jennings has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
28
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Emilie Muller

Emilie Muller

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Intruder

Intruder

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bon Cop Bad Cop

Bon Cop Bad Cop

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Good for Nothing

Good for Nothing

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Hoffa

Hoffa

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
Wasati

Wasati

2017
×
Edit this entry  
22
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
Edit this entry  
20
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Most Dangerous Man in the World

The Return of the Most Dangerous Man in the World

1972
×
Edit this entry  
13
The Flight of the Phoenix

The Flight of the Phoenix

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Taxi

Taxi

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Edit this entry  
06
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Edit this entry